• Anglické divadlo

• Tak ako po minulé roky, aj teraz, v stredu 6.3.2024, sme navštívili anglické divadelné predstavenie v Historickej radnici. Tí mladší, žiaci 5. a 6.ročníka, si pozreli príbeh "Dick Whittington and his Cat" o chudobnej sirote Dickovi, ktorý sa vďaka svojej kamarátke mačke stane starostom Londýna. Tí starší, žiaci 7. až 9. ročníka si príbehom "United Neighbours of London" uvedomili dôležitosť dobrých vzťahov nielen v rodine, ale aj s ľuďmi okolo seba.
            Predstavenia boli príjemným spestrením a skvelým precvičením si naučeného z hodín anglického jazyka.

• Čítanie v nemčine

• Dňa 14.02.2024 sa naši nemčinári stretli v hračkárnici našej školy so študentkami z Gymnázia Futurum pri čítaní v nemčine. Študentky čítali po nemecky rozprávku o Červenej čiapočke a naši žiaci so záujmom počúvali. Netradične si precvičili nemčinu a veríme, že sa podobné stretnutie opäť uskutoční.