• Spolupráca s klubom Červená hviezda

• Naša škola sa dlhodobo snaží nastaviť výchovno–vzdelávací  proces k výraznej podpore športovania u žiakov v rámci hodín telesnej a športovej výchovy, kde naši skúsení pedagógovia rozvíjajú u žiakov pozitívny vzťah k rôznym druhom športu. Vzťah k športu ďalej rozvíjame  činnosťou žiakov v záujmových  útvaroch v rámci Centra voľného času (CVČ) pri našej škole.

Výsledkom nášho viacročného úsilia v jednej z oblastí športu – plávanie  je spolupráca so športovým klubom ČH, kde sa deti a mládež môžu venovať týmto aktivitám na profesionálnej úrovni pod vedením kvalifikovaných trénerov na pôde školy a kontinuálne v danom klube.

Toto rozvíjanie plaveckej gramotnosti u žiakov, ktoré je úsilím na celoslovenskej úrovni, podporuje spolupráca so športovým klubom Červená hviezda Košice – najskôr ako predplavecká a plavecká prípravka, neskôr podľa vlastného výberu v konkrétnom plaveckom športe – športové plávanie, vodné pólo alebo synchronizované plávanie.

Prípravka prebieha v dvoch líniách:

• počas hodín telesnej a športovej výchovy pod vedením našich pedagógov (1. - 2. ročník)
      • v rámci nášho CVČ v popoludňajších hodinách  pod vedením trénerov športového klubu ČH (1. – 2. ročník)

Zvolený plavecký šport v troch líniách:

• počas hodín telesnej a športovej výchovy pod vedením našich pedagógov (3. - 5. ročník)
      • ranné tréningy pred vyučovaním pod vedením športových trénerov (3. - 4. ročník)
      • v rámci nášho CVČ v popoludňajších hodinách  pod vedením trénerov športového klubu (3. – 5. ročník)

Starší žiaci majú možnosť v danom športe pokračovať priamo v klube ČH, ktorého víziou je mať kvalitné žiacke a mládežnícke tímy, patriť vo všetkých kategóriách medzi najlepšie tímy na Slovensku, získavať medzinárodné skúsenosti účasťou na medzinárodných turnajoch ako aj podporiť deti v ich športovej kariére a zdravom životnom štýle.