• Školská jedáleň

• OZNAM ŠJ
        Desiata nebude podávaná  až do odvolania z dôvodu, aby sa deti nepremiešavali v jedálni na základe odporúčania RÚVZ.

Tel. číslo: 055/ 63 32 271

Číslo účtu pre úhradu platieb za stravu v šk. jedálni: SK63 5600 0000 0005 0404 8008
        Prima banka Slovensko, a. s. má pridelený BIC kód: KOMASK2X
        Označenie banky: PKBA

Cena stravného od 1.9.2020:
        1. - 4. ročník: 1,15
        5. - 9. ročník: 1,23€

Do počtu detí, na ktoré žiadateľ žiada o dotáciu na stravu je možné zahrnúť len deti, ktoré rodič prihlási na stravu na základe zápisného lístka stravníka (upravené v zákone č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a vo vyhláške č. 330/2009 Z. z. o zriadení školského stravovania). Pre neprihlásené deti zákonným zástupcom sa strava pripravovať nebude.

Štátna dotácia je v hodnote 1,20 eur na jeden obed.

V prípade, že sa dieťa nezúčastní vyučovania  v základnej škole  je povinný sa zo stravy odhlásiť.

Odhlásiť alebo prihlásiť sa na stravovanie je možné 24 hodín vopred. Za neodobratú a včas neodhlásenú  stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Zákonný zástupca zodpovedá za včasné odhlásenie dieťaťa  zo stravy. V prípade, že stravník nesplní uvedené podmienky pre poskytnutie dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa, zákonný zástupca je povinný nahradiť škodu spôsobenú porušením povinnosti.

Odhlasovanie zo stravy je možné cez stránku EDUPAGE alebo telefonicky do 14.00 hod. predchádzajúceho dňa (napr. na utorok je možné odhlásiť deti najneskôr v pondelok do 14.00 hod.).

Odhlasovanie zo stravy do 08.00 hod. daný deň je možné iba telefonicky,  a to len v prípade akútneho ochorenia dieťaťa!!!

Za včas neodhlásenú alebo neodjedenú stravu, ktorú dieťa nepotvrdí priložením čipu v ŠJ bude započítaná plná suma obeda!

Donáška vlastnej stravy
        V prípade, že Vaše dieťa trpí intoleranciou či alergiou, je možná donáška vlastnej stravy k nám do jedálne. Pri prevzatí stravu zapíšeme, uložíme do vyhradenej chladničky, pri obede ohrejeme v mikrovlnnej rúre a vydáme. Dieťa si odnáša domov prázdny neumytý obedár. V tomto prípade, je nutné požiadať o súhlas na donášku vlastnej stravy priamo mesto Košice.

Pri donáške vlastnej stravy má rodič/ zákonný zástupca nárok na preplatenie stravy zo štátnej dotácie, a to vo výške 1,20€ za každý deň, ktorý bolo dieťa prítomné na vyučovaní. Je nutné vyplniť žiadosť o preplatenie diétnej stravy potvrdenú odborným lekárom. Žiadosť je možné vyzdvihnúť u vedúcej ŠJ.