• Tretiaci v ZOODome

• Žiaci 3.A triedy navštívili ZOODom, kde si vyskúšali vydlabávať a ozdobovať tekvice. Všetci priložili ruky k dielu a vlastnoručne vyrezali nádherné svetlonosy. Potom nám pán Kindl porozprával zaujímavosti o žabách a plazoch vystavených v teráriách. Nakoniec nám dovolil pohladiť pytóna a odvážnym ho aj podržať.

• Štvrtáci v knižnici

• Dňa 26.10.2023 sa žiaci IV. A triedy zúčastnili besedy v Knižnici pre deti a mládež mesta Košice, v pobočke na Námestí J. Máthého v Košiciach. Pani knihovníčka Renáta Hlivková pútavou formou porozprávala žiakom o živote Ezopa. Žiaci si prečítali rôzne bájky a snažili sa vyjadriť ponaučenie, ktoré z bájky vyplýva. Domov odchádzali s novými vypožičanými knihami, aby sa s radosťou pustili do ich čítania.

• Ruský film v škole

• V mesiaci október sa ruštinári našej školy zapojili do 20. ročníka súťaže „RUSKÝ FILM V ŠKOLE“.                      Po premietnutí filmu mali žiaci nakresliť hlavnú postavičku ČEBURAŠKU alebo scénky z filmu ľubovoľnou technikou.
            1. miesto obsadila žiačka  Lea Vargová zo 7.A                                                                                                        2. miesto Katarína Verbická zo 7.C
            3. miesto Marianna Tóthová z 8.B

Všetkým srdečne blahoželáme!

• "Šetrím si na bicykel"

• 19.10.2023 sa uskutočnilo v ŠKD popoludnie, ktoré bolo venované rozvíjaniu finančnej gramotnosti detí.  V oddeleniach ŠKD prebehli rôzne aktivity. Rozprávali sme sa o peniazoch ako platidle, rozoznávali bankovky a mince, kreslili peniaze, zahrali sa na obchod, priblížili si ich hodnotu priraďovaním cien k rôznym predmetom. Vyrobili sme  peňaženky, pokladničky, ... Vysvetlili sme si odkiaľ peniaze pochádzajú, načo ich potrebujeme a načo ich šetríme.